Nieuws

Vlaams minister Hilde Crevits investeert 230.000 euro in startende sociaal ondernemers

Met de oproep ‘Sociaal ondernemen – starters’ steunt Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits beginnende ondernemers in de opstartfase van hun sociale onderneming. Na de meest recente oproep (2024) werden 10 projecten goedgekeurd, verspreid over Vlaanderen, die in totaal ruim 230.000 euro aan steun toegekend krijgen.

Dit najaar kan proefproject resomatie van start gaan

Dit najaar zal er in Vlaanderen een proefproject rond resomatie kunnen starten. Dat heeft Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits (cd&v) in het Vlaams parlement geantwoord op een vraag van Katrien Schryvers (cd&v). Bij resomatie wordt het lichaam van een overleden persoon via een specifiek proces “verwaterd” in plaats van gecremeerd zoals bij crematie. Resomatie wordt ook water-crematie of alkalische hydrolyse genoemd. 

Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits wil decretale verankering van ‘het recht op vergissing’

Het principe van ‘het recht op vergissing’ past binnen de filosofie van een klantvriendelijke dienstverlening in Vlaanderen. Dat heeft Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits (cd&v) geantwoord op een vraag van Kim Buyst (Groen) in het Vlaams parlement. De minister wil dat ‘recht op vergissing’ in wetgeving gieten. Burgers die een kleine of onschuldige fout maken, mogen daar niet hard voor gestraft worden. Dat past niet bij een klantvriendelijke en dienstbare overheid. 

Vlaams minister Hilde Crevits kent zo’n 360.000 euro subsidie toe voor de herstelling en renovatie van 3 kerken in West-Vlaanderen

Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits maakt in totaal zo’n 360.000 euro vrij voor renovatiewerken aan de Sint-Medarduskerk in Eernegem, de Sint-Aldegondiskerk in Zwevezele en de Sint-Petrus en Pauluskerk in Roeselare. De middelen hebben als doel de lokale besturen of kerkfabrieken te ondersteunen bij het onderhouden van hun kerken. Ze kunnen telkens rekenen op een subsidie van 30% van de totale kostprijs.

200 nieuwe jobs in de maatwerkbedrijven

Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits zet een ambitieuze koers uit voor de toekomst en de versterking van de sociale economie in Vlaanderen. Vlaams minister Hilde Crevits bevoegd voor Sociale Economie, kondigt in een eerste fase een investering van 6 miljoen euro aan in de maatwerkbedrijven, wat zal leiden tot de creatie van 200 nieuwe jobs in de sector.

Minister Crevits vernietigt besluit van kerkfabriek in Maasmechelen om perceel te verkopen aan projectontwikkelaar

Benoeming van eerste 48 burgemeesters in Vlaanderen

Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits heeft zopas de eerste reeks benoemingen van de burgemeesters ondertekend.

Minister van Sociale Economie Hilde Crevits investeert 4,5 miljoen euro in koopkrachtversterking voor werknemers in maatwerksector

In het kader van het Vlaams Intersectoraal Akkoord, het VIA6-akkoord, komt er een eenmalige koopkrachtversterking voor alle werknemers binnen de maatwerkbedrijven. Dat heeft Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits aangekondigd. Het gaat om een investering van 4,5 miljoen euro.

Minister van Sociale Economie Hilde Crevits investeert 4,5 miljoen euro in koopkrachtversterking voor werknemers in maatwerksector

In het kader van het Vlaams Intersectoraal Akkoord, het VIA6-akkoord, komt er een eenmalige koopkrachtversterking voor alle werknemers binnen de maatwerkbedrijven. Dat heeft Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits aangekondigd. Het gaat om een investering van 4,5 miljoen euro.

Recht op 3 weken aaneensluitend verlof voor zorgpersoneel lokale besturen

Personeelsleden van lokale besturen die werken in woonzorgcentra, kinderopvang, voorzieningen voor personen met een handicap of diensten voor gezinszorg hebben vanaf 1 januari 2025 recht op 3 opeenvolgende weken verlof. Dat heeft de Vlaamse Regering principieel goedgekeurd op voorstel van Vlaams minister van Bestuurszaken Hilde Crevits.