680.000 euro steun voor nieuw productieproces van Volvo vrachtwagens

Publicatiedatum

Auteur

Liese Vleirick-Lecluyse

Deel dit artikel

Vlaams minister van Innovatie en Economie Hilde Crevits kent 680.000 euro steun toe voor het nieuwe productieproces van twee vrachtwagentypes van Volvo Group Belgium in Oostakker bij Gent. De middelen zijn bedoeld om de medewerkers op te leiden. De subsidie past in de transformatiesteun die Vlaanderen toekent aan bedrijven die nieuwe wegen inslaan.

Volvo Group maakt vrachtwagens in Gent en in Göteborg. De Gentse vestiging behoort tot één van de grootste producenten van zware vrachtwagens in Europa. Jaarlijks worden er 40.000 cabines en vrachtwagens geproduceerd. Het bedrijf introduceert binnenkort een nieuwe generatie van trucks. Voor dit project zullen 2 bekende vrachtwagentypes (FM en FH) grote veranderingen ondergaan. Innovatie en technologie staan hierbij centraal met belangrijke aandacht voor ecologische aspecten zoals een lager brandstofverbruik.

Vlaams minister Hilde Crevits : “Om dit project te realiseren zullen specifieke opleidingen voor het personeel georganiseerd worden. Er zullen in Gent ongeveer 300 personen getraind worden. Speciaal voor deze opleidingen worden truckcabines gemaakt en er zullen ook 3D-trainingen worden gegeven. Dit is volledig nieuw voor de Volvo Group Belgium. De kostprijs van de opleidingen bedraagt bijna 4,3 miljoen euro. Vlaanderen kent een steun toe van 680.000 euro.”

De bedoeling is dat de productie dit jaar van start gaat. Zo kan Volvo Group in Gent haar plaats in de truckmarkt waarborgen en blijft de vestiging in Gent een belangrijke rol innemen. De Volvo fabriek in Oostakker bij Gent is trouwens de eerste automotive vestiging in de wereld die volledig CO2 neutraal is.

Nieuws

1.875 meldingen in 2024: minister Crevits wil strenger optreden tegen agressie tegenover ambtenaren

Het aantal meldingen van ongewenst gedrag van derden tegenover personeelsleden van de Vlaamse overheid is groot. Daarom wil minister Crevits strenger optreden en entiteiten de tools in handen geven om gepast te kunnen optreden tegenover klanten bij een incident. Ambtenaren zullen vanaf 2026 ook makkelijk melding kunnen maken.

De Integratie alliantie: 12 ondernemingen tonen hoe investeren in integratie en taal op het werk loont

Vlaams minister van Inburgering en Integratie Hilde Crevits stelt vandaag de Integratie alliantie voor: een nieuw en uniek samenwerkingsverband tussen ondernemingen en de Vlaamse overheid dat werk maakt van taal en integratie op het werk. Het initiatief brengt 12 geëngageerde ondernemingen samen die door hun ervaringen en goede praktijken te delen, willen bouwen aan een werkplek waar diversiteit en gelijke kansen centraal staan. Onder meer Colruyt Group, Familiehulp, Infrabel en Decathlon zijn al pioniers van het eerste uur.

Kleinere en beter voorbereide fusies van gemeenten: Crevits legt hervorming vrijwillig fusiebeleid op tafel

Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits heeft haar visie op de toekomstige fusies van gemeenten op de tafel van de Vlaamse Regering gelegd. Het gaat om maatregelen om vrijwillige fusies verder te stimuleren en ondersteunen, op basis van het evaluatierapport over de fusieoperatie in 2025.