Zuid-West-Vlaanderen krijgt een verweefcoach

Publicatiedatum

Auteur

Liese Vleirick-Lecluyse

Deel dit artikel

Vlaams minister van Economie Hilde Crevits maakt 180.000 euro vrij voor de aanstelling van een verweefcoach in Zuid-West-Vlaanderen. De coach zal de steden en de gemeenten, die zijn aangesloten bij de intercommunale Leiedal, bijstaan om te komen tot een goed nabuurschap tussen bedrijven en bewoners. Dat heeft minister Crevits bekend gemaakt tijdens de nieuwjaarsreceptie van Unizo in Kortrijk.  

Eind juni werd via het Agentschap Innoveren & Ondernemen VLAIO een projectoproep gelanceerd met als doel steden en gemeenten te ondersteunen in hun beleid om economische bedrijvigheid te verweven met andere functies zoals bijvoorbeeld wonen. Minister Crevits stelt een budget van 765.000 euro beschikbaar voor de aanstelling van 5 verweefcoaches in Vlaanderen.  

In West-Vlaanderen krijgt de intercommunale Leiedal zo’n verweefcoach toegewezen. Concreet zal de coach de steden en gemeenten aangesloten bij Leiedal gedurende drie jaar ondersteuning bieden.

Concreet kan de coach ingezet worden om de goede verstandhouding tussen bedrijven, de buurt en de lokale overheid te bewaken, om bedrijven te begeleiden in hun groeitraject en om mee hun locatiebeslissingen te sturen in functie van de buurt en het beleid. De coach kan de lokale besturen en bedrijven ook suggesties geven voor ingrepen om hinder te vermijden. De ervaringen opgedaan tijdens dit traject zullen daarna gedeeld worden met andere steden en gemeenten en vormen mee de basis voor een verdere uitwerking van het verwevingsbeleid.

Vlaams minister van Economie Hilde Crevits: “Met het verwevingsbeleid willen we bedrijven, wonen en recreatie met elkaar verzoenen in stads- en dorpskernen. Een dergelijke mix van functies zorgt voor economisch bedrijvige en levendige kernen waar het fijn wonen, werken en winkelen is. Zuid-West-Vlaanderen krijgt ook een verweefcoach toegewezen via de intercommunale Leiedal. Die coach zal steden en gemeenten en bedrijven met raad en daad bijstaan om de combinatie van wonen en werken op een evenwichtige manier te stimuleren.”

Nieuws

195 lokale besturen aan de slag om meer mensen te begeleiden naar een job

195 Vlaamse gemeenten hebben ingetekend op een tweede oproep binnen het Vlaams Lokaal Activeringspact. Met dat pact stimuleert Vlaams minister van Binnenland en Sociale Economie Hilde Crevits de lokale besturen om meer leefloongerechtigden te activeren richting werk. Samen hebben ze de ambitie om de komende 12 maanden, bovenop hun huidige inspanningen, ongeveer 16.611 leefloongerechtigden te activeren. Omdat deze lokale besturen de lat hoger leggen worden ze financieel gestimuleerd. Het gaat om een totale investering van ruim 8,5 miljoen euro.  

Minister Crevits past minimummaat voor tong aan

De minimummaat voor de vangst van tong door de Belgische vissers verandert van 25 naar 24 cm. Dat heeft minister van Zeevisserij Hilde Crevits beslist. De beslissing gaat in op 15 februari.  

Vlaams minister Hilde Crevits investeert 230.000 euro in startende sociaal ondernemers

Met de oproep ‘Sociaal ondernemen – starters’ steunt Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits beginnende ondernemers in de opstartfase van hun sociale onderneming. Na de meest recente oproep (2024) werden 10 projecten goedgekeurd, verspreid over Vlaanderen, die in totaal ruim 230.000 euro aan steun toegekend krijgen.