Minister Crevits kent investeringssteun toe voor nieuw ziekenhuis in Tienen

Publicatiedatum

Deel dit artikel

Het Regionaal Ziekenhuis Heilig Hart in Tienen kan rekenen op investeringssteun voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Dat heeft Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin Hilde Crevits beslist. Het gaat om een jaarlijks strategisch forfait van ruim 4 miljoen euro.

“In Tienen liggen de plannen klaar voor een nieuw ziekenhuis op één locatie dicht bij het centrum. Er is daarvoor een zorgstrategisch plan voorgelegd. Voor de nieuwbouw krijgt het ziekenhuis een jaarlijks strategisch forfait van ruim 4 miljoen euro. Dat is een bedrag als tegemoetkoming van de kosten die gepaard gaan met de investeringen. In samenwerking met de stad wordt dit een plek van integratie van zorgorganisaties, kennisoverdracht en multidisciplinair overleg. In het ziekenhuis zelf wordt de huisartsenwachtpost geïntegreerd met de spoedgevallendienst. Dit is voor de stad een belangrijke realisatie in het belang van de zorg van zoveel patiënten en voor de vele medewerkers.” Hilde Crevits

Het Regionaal Ziekenhuis Heilig Hart Tienen maakt deel uit van het Plexus-ziekenhuisnetwerk, samen met het Algemeen Ziekenhuis Diest, Heilig Hart Leuven en Universitair Ziekenhuis Leuven. Dat netwerk beschikt over een goedgekeurd regionaal zorgstrategisch plan. In zo’n plan worden de regionale noden vastgelegd in het belang van de patiënten. Het Regionaal Ziekenhuis Heilig Hart Tienen heeft op basis van dit regionaal zorgstrategisch plan ook een goedgekeurd individueel zorgstrategisch plan, wat nodig is om in aanmerking te komen voor een strategisch forfait.

In Tienen komt er een totale nieuwbouw met 238 bedden, 69 plaatsen in het dagziekenhuis en 6 operatiezalen op de site St.-Jan. In juni werd de aanvraag voor de omgevingsvergunning ingediend. Volgens de planning zullen de werken starten in 2024 en zal het nieuwe ziekenhuis in 2028 klaar zijn. Voor dit project staat Vlaanderen in voor een jaarlijks strategisch forfait van ruim 4 miljoen euro, de totale kost van het project wordt geraamd op 180 miljoen euro. Het eerste forfait wordt ten vroegste toegekend in het jaar van ingebruikname.

“Door de toestand van onze huidige infrastructuur is de bouw van een nieuw ziekenhuis noodzakelijk om tegemoet te blijven komen aan de groeiende zorgvraag in de regio. Zoals in het zorgstrategisch plan beschreven zal de nieuwe campus ook een belangrijk middel zijn om onze rol van Community Hospital samen met de eerste lijn en geestelijke gezondheidszorg waar te maken.” - Dr. Hans Struyven – algemeen directeur RZ Tienen

Nieuws

Kennis van het Nederlands centraal in Vlaamse integratiebeleid

Vlaams minister van Integratie en Inburgering Hilde Crevits zet de kennis van het Nederlands als prioritaire doelstelling voorop in het Vlaamse integratiebeleid. Samen met haar collega’s in de Vlaamse Regering maakt ze werk van een actieplan, waarbij andere ministers vanuit hun eigen bevoegdheden aan het integratiebeleid zullen meewerken.

Meer tewerkstellingsplaatsen voor 48 maatwerkbedrijven in Vlaanderen

Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits kent aan 48 maatwerkbedrijven verspreid over Vlaanderen 189,5 bijkomende plaatsen toe voor de tewerkstelling van personen met een bijkomende nood aan ondersteuning op de werkvloer. Het gaat om een eerste fase in de investering van 30 miljoen om deze legislatuur minstens 1.000 jobs in de sociale economie bij te creëren.

Lokale politiek in Vlaanderen verjongt: meer jongeren in gemeenteraden en schepencolleges

De nieuwe bestuursperiode 2025-2030 brengt een opvallende verjonging in de lokale politiek. Uit het laatste mandatenrapport blijkt dat de gemiddelde leeftijd van gemeenteraadsleden, schepenen en burgemeesters in Vlaanderen fors is gedaald. Jongeren krijgen meer kansen in het lokale beleid, terwijl oudere mandatarissen ruimte maken voor nieuw politiek talent. Tegelijkertijd zien we een toename van vrouwelijke mandatarissen, al blijft de ongelijkheid in bepaalde functies groot.